Optika

Pro Váš specifický životní styl Vám nabízíme přes 1000 modelů brýlových obrub v různých cenových kategoriích od předních světových i tuzemských výrobců. Většinu brýlové korekce jsme schopni zhotovit do druhého dne.

Dioptrické brýle

Seznam značek

Jaguar, Tag Heuer, Tommy Hilfiger, Rodenstock, Mexx, Oakley, Adidas, Silhoutte, Eschenbach, Dupont, Carolina Herrera, Visible, Okula, Reserve, Mono, Boom, Diesel, Police, Horsefeathers, Versace, Bogner, Emporio Armani, Carrera, Gant, Guess,  Roxy, Ray Ban, Vogue, Quiksilver, O´neill, Pierre Cardin, Hugo Boss, Rip Curl, Michael Kors a další

Sluneční brýle

Sluneční brýle jsou nejen módním doplňkem, ale také nepostradatelnou ochrannou pomůckou, která nás má chránit před škodlivým UV zářením. Tmavé brýle bez UV filtru jsou mnohem škodlivější, než kdybyste neměly žádné. Zornička pod tmavými brýlemi totiž zůstane roztažená a do oka tak pronikne více škodlivého světla. Kromě kvalitních brýlových čoček, které pohlcují škodlivé záření, byste měli volit také brýle, které jsou z kvalitního materiálu, nedráždí pokožku a dají se anatomicky přizpůsobit vašemu tvaru obličeje. Nutno je také volit kvalitní brýlové čočky, které mají správné zobrazovací schopnosti. Pro ještě lepší obraz bez odlesků a vhodné zejména pro řidiče jsou čočky polarizační. Do většiny slunečních obrub jsme schopni zabrousit brýlové čočky s Vaší dioptrickou korekcí.

Rozhodující při volbě slunečních brýlí je také kategorie slunečního filtru. Označuje se čísly 0 až 4 a určuje kolik viditelného světla brýlové čočky propustí. 3 a 4 jsou velmi tmavé brýlové čočky, které jsou vhodné na dovolenou k moři nebo vysokohorskou turistiku. 1 a 2 jsou nejčastější brýlové čočky, které jsou užívány pro denní potřebu a je v nich možno také řídit motorová vozidla. Filtr s označením 0 je téměř čirý a plní pouze ochrannou funkci.