Optometrie

V naší oční optice spojené s oční ambulancí máte možnost využít odborného vyšetření očních vad v moderně zařízené vyšetřovně a v případě podezření na oční chorobu je denně k dispozici oční lékař. Velice si vážíme všech našich zákazníků a proto provádíme zdarma měření zraku při nákupu kompletních dioptrických brýlí či jen výměnu brýlových čoček. Jsme schopni Vás změřit v krátké objednácí lhůtě 1-2 dny po předchozí domluvě.
Naši specialisté jsou vysokoškolsky vzdělaní optometristé s několikaletou praxí. Pravidelně se účastní školících seminářů a přednášek. 
Od roku 2016 používáme k měření zraku systém PasKal 3D, který nahradil klasické optotypy. Měření je tak prováděno v 3D, a pro klienty je měření zraku příjemným zážitkem. Takto naměřená korekce je přesnější a nositel se na novou korekci lépe adaptuje.

Optometrie je nelékařská zdravotnická profese zaměřená na lidské oko a jeho vlastnosti. Specialisté aplikující optometrii se nazývají optometristé a jejich stěžejní náplní práce je především vyšetřování zrakových funkcí, stanovení příslušné dioptrické korekce a aplikace kontaktních čoček, mimo jiné je optometrista také schopen poradit při výběru optimální korekční pomůcky. Je také schopen posoudit celkový stav zrakových funkcí, avšak nestanovuje diagnózu a neléčí oční choroby. Optometrie je součástí primární péče o zrak, na kterou navazuje lékařská péče - oftalmologie.

Kontaktní čočky

Aplikujeme měkké kontaktní čočky od předních světových firem Johnson&Johnson, Ciba Vision, Cooper Vision a Bausch & Lomb.

Dle Vašich požadavků a brýlové korekce Vám doporučíme nejvhodnější kontaktní čočky. Aplikujeme také tórické kontaktní čočky pro korekci astigmatismu a multifokální kontaktní čočky pro korekci dioptrií na dálku a na blízko současně.

MĚŘÍME TYTO OČNÍ VADY:

Krátkozrakost (myopie)

špatné vidění do dálky, koriguje se mínusovou brýlovou čočkou

Dalekozrakost (hypermetropie)

špatné vidění na blízko, koriguje se plusovou brýlovou čočkou

Vetchozrakost (presbyopie)

čtecí brýle

Astigmatismus

koriguje se cylindrickou brýlovou čočkou

Pro ještě kvalitnější vidění v dnešních náročných podmínkách jsme schopni změřit oční vady s přesností 0,12 Dpt a ve spolupráci s předním výrobcem brýlových čoček firmou RODENSTOCK i takto individuální brýlovou korekci zhotovit.

NAVÍC JSME SCHOPNI ZMĚŘIT A VYHODNOTIT:


Forie a tropie (skryté a zjevné šilhání)

koriguje se se prizmatickou korekcí k nápravě dvojitého vidění

Měli jste již několik brýlových korekcí, ale žádná Vám nevyhovovala? I přes aktuálně změřené dioptrie, pociťujete během dne únavu, bolesti očí, hlavy nebo dvojité vidění? Narážíte do věcí a špatně odhadujete vzdálenosti? Příčinou může být tzv. skryté šilhání. Pomocí polarizace umíme tuto vadu odhalit a následně korigovat.